Výroba HHC

Jak vzniklo první HHC?

První zmínka o látce HHC vznikla v roce 1944, kdy ho jeden americký chemik omylem objevil. Objevil ho tak, že do delta-9 THC přidal a tím vznikla nová látka HHC. Ovšem toto chemicky vytvořené HHC bylo zakázáno. Naštěstí se zjistilo, že se HHC vyskytuje přírodně v konopí. Z tohoto zjištění jsme přišli na to, že HHC již někteří lidé tuto látku konzumují dlouho, ani o tom neví. Naši předci ho pravděpodobně konzumovali zároveň s konopím. 

Jak HHC vzniká?

HHC se vyskytuje v obyčejném konopí, ovšem pouze stopově. Tudíž by jeho extrakce byla příliš finančně nákladná, že by se to ani nevyplatilo. Kvůli tomuto se HHC vyrábí v laboratořích. Vznikání HHC se dá popsat jakožto určité "mládnutí" látky THC. Zásadní rozdíl mezi HHC a THC je, že HHC neobsahuje žádné dvojné vazby. Je tomu tak, protože všechny jeho dvojné vazby byly přerušeny a nahrazeny molekuly vodíku, více rozdílů mezi HHC a THC naleznete zde. Podobně jako u tvorby rostlinných olejů se zde využívá tzv. hydrogenace. Ačkoliv během hydrogenace nedochází k moc změnám oproti původní látce, tak i přesto se molekuly většinou stávají stabilnější a tudíž mají delší dobu trvanlivosti. Díky hydrogenaci HHC dokáže čelit drsným podmínkám a zároveň si zachovat účinnost po dlouho dobu. Díky této stabilnosti je mnohem snažší vyrábět nové produkty např.: květy, vape pen, cartridge, sušenky, bonbóny, oleje, spreje atd..

Jak se HHC vyrábí?

Jelikož je THC stále ve většině státu zakázáno nebo přísně regulováno, výrobci musí hledat cesty, jak vytvořit HHC bez THC. Tudíž se výrobci vždy soustředí na legální metody, aby při výrobě neporušili zákony. Způsobů, jak se dostat k HHC se využívá spoustu. Ty starší metody většinou využívali syntetické žaludeční šťávy k získání HHC. Nejnovější efektivní metody využívají k přeměně například terpen, nebo již zmiňovanou hydrogenaci s pomocí katalyzátorů. Občas se využívá alternativa ve formě CBD, které se následně přeměňuje na HHC pomocí umělých žaludečních šťáv. U této metody studie z roku 2007 uvádí, že HHC během testování na myších vykazovalo velmi podobné účinky jako THC, ale slabší.